Home page > Aktuality > Aktuality

Aktuality

Zemřela válečná veteránka Jarmila Halbrštátová

Publikováno: 2.12.2020 Autor: DG

V noci na dnešek zemřela poslední pamětnice bojů u Sokolova, válečná veteránka plukovnice v. v. Jarmila Halbrštátová. Bylo jí 96 let.

Předání pamětního odznaku k 75. výročí ukončení II. světové války Tichomiru Mirkovičovi

Publikováno: 2.12.2020 Autor: DG

Z důvodu pandemie koronaviru se předávání pamětních odznaků k 75. výročí ukončení II. světové války neuskutečnilo v řádném termínu v květnu 2020. Předávání probíhá postupně v průběhu celého roku, tak jak umožňuje aktuální epidemiologická situace nebo volný čas oceněných. Jedním z takových případů je předání pamětního odznaku válečnému veteránovi Tichomiru Mirkovičovi, které se uskutečnilo 1. prosince 2020.

Historie.cs: Děkujeme za vaši službu

Publikováno: 30.11.2020 Autor: DG

Kdo je vlastně válečný veterán? Jak se na novodobé veterány dívá dnešní společnost? Jak se žije těmto lidem, kteří ve jménu republiky nasazovali své životy ve válečných konfliktech v různých částech světa? Na tyto a další otázky se snažila nalézt odpovědi moderátorka Marie Koldinská v novém díle tradičního pořadu Historie.cs.

Ministr obrany vyhlásil Týden solidarity, připojte se i vy!

Publikováno: 30.11.2020 Autor: DG

Vojenský fond solidarity už pátým rokem pomáhá vojákům i jejich blízkým, kteří se ocitnou v těžké životní situaci. Letos, už podruhé, vyhlásil ministr obrany Týden solidarity, v němž vyzývá nejen zaměstnance resortu obrany a vojáky k vzájemné solidaritě a podpoře. Jeho součástí je také sdílení příběhů solidarity z vašeho okolí. Vloni tato iniciativa fondu přinesla téměř 600 tisíc korun. V týdnu od 30. listopadu do 6. prosince můžete přispět i vy! ...

Úmrtí příslušnice Armády ČR

Publikováno: 15.11.2020 Autor: DG

Dne 12. listopadu 2020, v dopoledních hodinách došlo na Sinajském poloostrově k havárii vrtulníku Black Hawk. Jednalo se o zásobovací let mnohonárodnostní pozorovatelské mise MFO. Na palubě vrtulníku bylo celkem osm příslušníků mise.

Stránky

Nahoru