Home page > Aktuality > Roger Waters pozval válečné veterány na svůj koncert

Roger Waters pozval válečné veterány na svůj koncert

V rámci celosvětového Us + Them Tour vystoupil v sobotu 28. dubna v pražské O2 areně spoluzakladatel a vůdčí osobnost legendární skupiny Pink Floyd, Roger Waters. A stejně tak, jako v ostatních městech jeho koncertního turné, i v Praze se setkal s válečnými veterány.

Když bylo Rogeru Watersovi pět měsíců, padl jeho otec ve druhé světové válce v bojích u Anzia. Tato tragická událost, která jej provází celý život, ho zásadně ovlivnila i v jeho tvorbě a objevuje se v mnoha skladbách, které později složil. Osobní setkávání s válečnými veterány se stalo nedílnou součástí Watersových vystoupení. "Potřeseme si rukama, mluvíme spolu, fotíme se. Jsou to pro mě vždycky silné zážitky. Nejvíce v zemích, kdy se z války vrátili ještě mladí kluci, často s utrhanýma rukama a nohama, jako ve Spojených státech nebo Velké Británii." 

Volné vstupenky na svůj pražský koncert věnoval Roger Waters Sdružení válečných veteránů. Ladislav Sornas, místopředseda SVV, pak jako výraz poděkování za vytvoření virtuálního pomníku In memoriam, který je věnovaný padlým a zemřelým novodobým válečným veteránům, předal dva lístky na Watersův koncert autorům tohoto projektu.

Hudební vystoupení bylo dokonale odehrané, ozvučené a velmi silné, stejně jako vlastní setkání s hvězdou legendárních Pink Floyd - celý sobotní večer byl jeden velký zážitek, na který všichni zúčastnění jistě budou dlouho vzpomínat.

Fotogalerie

Nahoru