ZAPOJTE SE S NÁMI DO KAMPANĚ „VLČÍ MÁK ČESKÉ REPUBLIKY PRO NAŠE VÁLEČNÉ VETERÁNY“ A SDÍLEJTE SVÉ FOTKY NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

V.M.
logo

Milí přátelé,

blíží se Den válečných veteránů (11. 11.) – den, kdy si připomínáme naše hrdiny, jak ty, co nás již opustili, tak ty, co jsou stále s námi, válečné veterány, kteří nasazovali i nasazují životy ve válečných konfliktech za bezpečnost naší země a celého světa. Tento významný den můžeme oslavit společně a projevit jim úctu a vděk.

Sbírka „Vlčí mák České republiky pro naše válečné veterány“ probíhá v období od 29. 10. do 11. 11. Veškeré finanční prostředky z této sbírky jsou využívány přímo na pomoc válečným veteránům, vojákům a jejich rodinám, které se ocitly v těžkých životních situacích, a to prostřednictvím Vojenského fondu solidarity. Kampaň, která sbírku provází je poděkováním za jejich odvahu a připomenutí hodnot, na které bychom neměli zapomínat.

Pokud již nosíte Vlčí mák České republiky připnutý v blízkosti srdce, abyste veřejně vyjádřili svůj respekt a uznání našim válečným veteránům, moc Vám děkujeme! Nyní pro Vás máme další možnost, jak kampaň podpořit – sdílejte fotografie s Vlčím mákem České republiky či se symbolem svého DiGiMÁKu na sociálních sítích.

Nezáleží na tom, jestli svůj příspěvek pojmete jako poděkování konkrétní osobě, nebo jako gesto podpory všem válečným veteránům. Svým příspěvkem pomůžete šířit povědomí o jejich službě a uchovávat památku na hrdiny, jejichž jména nesmí být zapomenuta.

Jak se zapojit?

  1. Pokud jste si pořídili na podporu válečných veteránů fyzický Vlčí mák České republiky či jeho online verzi tzv. DiGiMÁK, který můžete získat na stránkách https://www.digimak.cz/ sdílejte svou fotku s tímto symbolem na svých sociálních sítích.
  2. V příspěvku můžete vyjádřit svou podporu válečným veteránům nebo sdílet nějaký svůj osobní příběh.

  3. Nezapomeňte v příspěvku použít heslo „Vlčí mák České republiky, popř. DiGiMÁK České republiky“ a hashtag #makvzpominek.

  4. Prosíme Vás o označení profilů Odboru pro válečné veterány a válečné hroby Ministerstva obrany ČR (X: OVV_MO_CR, FB: /valecnyveteran, IG: @valecniveterani_mocr) a Vojenského fondu solidarity (X: Vojenskyfond, FB: /fondsolidarity).

  5. Příspěvky zveřejněte kdykoliv během trvání kampaně, tedy od 29. října do 11. listopadu 2024.

Připojte se k nám a staňte se součástí této kampaně u příležitosti Dne válečných veteránů. Vaše fotografie a příspěvky mají sílu inspirovat široké okolí a připomínat důležitost služby našich válečných veteránů.

Děkujeme vám za podporu a těšíme se na vaše příspěvky!

Poděkování minulým i současným hrdinům. Začíná sbírka pro válečné veterány

Vyspělost země se měří i podle toho, jak přistupuje ke svým padlým hrdinům. V roce 2024 u příležitosti Dne válečných veteránů představilo Ministerstvo obrany ČR novou podobu vlčího máku, který se stává jediným oficiálním národním symbolem podpory válečných veteránů.

Vzpomínka, co nevybledne. Příběh Knihovny Martina Marcina

Přestože přišly v zahraničních operacích o své nejbližší, rozhodly se rodiny Martina Marcina a Regiho Schamse založit knihovnu, která bude poctou válečným veteránům. Knihovna Martina Marcina, z.s. je nyní součástí pražského Komunitního centra pro válečné veterány. Každá z knih v sobě nese i příběh válečného veterána, který ji knihovně daroval. Vytváří se tak síť vzpomínek, které ani časem nevyblednou.

Vojáci stáli ve frontě, aby mohli Lesimu darovat krev

Vojenský zdravotník prap. Mojmír Javorek má za sebou čtyři zahraniční operace, z toho dvě v Afghánistánu, kde, jak říká, toho zažil v celém vojenském životě úplně nejvíc. V roce 2014 se nacházel na americké základně v Bagrámu, kde se mezi skupinu českých vojáků přimíchal sebevražedný atentátník. Jeho unikátní vzpomínka přináší mnohem víc, než jen pohled člověka, který dokáže v extrémních podmínkách zachraňovat lidské životy.