Home page > Aktuality > Aktuality

Aktuality

Nové průkazy válečného veterána

Publikováno: 6.1.2021 Autor: DG

Vážené válečné veteránky, vážení váleční veteráni,s účinností od 15. ledna 2021 dojde k nahrazení RMO č. 25/2003 Věstníku, Poskytování zdravotní péče a rekreačních pobytů některým válečným veteránům rozkazem MO č. 82/2020 Věstníku MO, Poskytování zdravotních služeb a rekreačních pobytů s ozdravným programem některým válečným veteránům. Jak je již z jejich názvů patrné, nový předpis pouze upravuje RMO č. 25/2003 Věstníku v návaznosti na změny v právních předpisech a právní terminologii. Důležitou změnou je však vzhled průkazu válečného veterána. Jedná se o moderní formát plastové karty s česko-anglickým textem.

Vánoční poselství ministra obrany Lubomíra Metnara

Publikováno: 24.12.2020 Autor: DG

Ve vánočním projevu ministr obrany děkuje nejen vojákům za to, že v boji s koronavirem stojí v první linii, a zaměstnancům, že pracovali ve ztížených podmínkách, ale i spoluobčanům, kteří současnou situaci respektují a dodržují hygienická opatření. Do nového roku pak všem popřál klidné prožití vánočních svátků a především hodně zdraví.

Generál Opata potěšil válečné veterány drobnými dárky

Publikováno: 24.12.2020 Autor: DG

K pravidelnému předvánočnímu programu náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Aleše Opaty patří návštěva válečných veteránů v Domově Vlčí mák, Domově péče o válečné veterány v Praze a Středisku komplexní péče o veterány v Olomouci. Vzhledem k současné situaci nebylo možné uskutečnit osobní setkání s předáním vánočních dárků. I tak nebyli veteráni o radost z vánočních balíčků ochuzeni, protože jim byly přivezeny.

Bylo prodlouženo memorandum, které usnadňuje veteránům najít práci

Publikováno: 23.12.2020 Autor: DG

Náměstkyně ministra obrany pro řízení sekce správy a řízení organizací Ministerstva obrany Kateřina Blažková a generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon se dohodli na prodloužení platnosti Memoranda o spolupráci, které zvyšuje konkurenceschopnost válečných veteránů na trhu práce při využití poradenských programů.

Zemřel brigádní generál v.v. Václav Kuchynka

Publikováno: 17.12.2020 Autor: DG

V úterý 15. 12. ve večerních hodinách zemřel válečný veterán Václav Kuchynka. Bylo mu 95 let. Kuchynka se za války účastnil karpatsko-dukelské operace i následného osvobozování Československa.

Stránky

Nahoru